Tradiční akce ZČU na míru

Že učení nemusí být nuda dokazuje nejen celá řada tradičních akcí pořádaných Západočeskou univerzitou, ale hlavně zástupy jejích účastníků. Zajímá vás archeologie, IT či spíše figurální kresba? Chcete se zdokonalit v cizím jazyce, sestavit si vlastního robota nebo si vyzkoušet studium na univerzitě nanečisto? Na ZČU je všechno možné – vyberte si akci, která nejvíce odpovídá vašim zájmům, a přijďte se bavit vědou. Tak diáře do ruky, rok 2017 bude opět nabitý!

Dny otevřených dveří (leden)
Zájemci o studium na ZČU mají během Dnů otevřených dveří jednotlivých fakult jedinečnou příležitost nasát atmosféru jejich poslucháren a získat odpovědi na otázky týkající se studia. Která fakulta je ta pravá? Přijďte se příště porozhlédnout i vy!

Olympiáda techniky (23. a 24. května)
Studenti pedagogických fakult prezentují každoročně své nápady v mezinárodní soutěži. Výsledkem jejich snažení je soubor zajímavých didaktických pomůcek či her.

Campo Arduino (14. – 18. srpna)
Neuvěříte, co všechno se lze naučit při hraní s roboty, dokud to sami nevyzkoušíte. Kybernetické letní soustředění vám umožní sestavit a naprogramovat vlastního robota a seznámit se podrobně s platformou Arduino.

JuniorFEL (srpen)
Zajímá vás elektrotechnika a elektronika? Nové vědomosti a dovednosti v těchto oblastech získáte během pěti srpnových dní na Fakultě elektrotechnické ZČU v rámci akce JuniorFEL. Čeká vás praktická výuka, prohlídka laboratoří i slavnostní ceremoniál.

TyLIDi (srpen)
Pod zkratkou TyLIDi se skrývá Týden Letní Informatiky pro Dívky. Toto letní soustředění dokazuje, že informatika nemusí být jen mužskou záležitostí. Pokud ve vás dřímá zájem o IT a máte chuť se na tomto poli zdokonalit, nezapomeňte se včas přihlásit do letošního ročníku.

Dny vědy a techniky (září)
Přesvědčte se na vlastní kůži, že věda je tu opravdu pro každého. Čekají vás zábavné experimenty, hry i soutěže a mnoho zajímavých informací ze světa rozličných vědeckých oborů.

Noc vědců (6. října)
Současný svět je neustále v pohybu. Proto je téma letošního ročníku Noci vědců „Mobilita“ více než aktuální. Hledejme společně odpovědi na otázku, jak k celosvětové mobilitě přispívá právě věda.

Den archeologie (říjen)
Staňte se na jeden den archeology a probuďte v sobě nadšení pro objevování.

Dětská univerzita
Studovat vysokou školu již na základce? Proč ne! Dětská univerzita vám umožní bádat o tom, co vás zajímá, pod vedením zkušených pedagogů ZČU.

iko-2Chcete se v létě kromě odpočinku věnovat i rozvoji svých znalostí a dovedností? Využijte široké nabídky letních škol a kurzů na ZČU. Již teď se pro vás připravuje např. Mezinárodní letní jazyková škola (10. – 28. 7.) či Artcamp (10. – 28. 7.), během kterého rozkvete váš talent. Dovolená u moře je sice fajn, ale investice do vlastního rozvoje je k nezaplacení.

Zúčastnili jste se v minulosti některé z tradičních akcí pořádaných ZČU? Napište nám do komentáře pod tento článek, jak jste s ní byli spokojeni. Těšíme se na vaše ohlasy!