Dětská univerzita láká malé badatele

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni přichystala na podzim loňského roku druhý ročník Dětské univerzity. Pro žáky základních škol je to výborná příležitost seznámit se s vysokoškolským prostředím a zároveň možnost využít svůj volný čas k získávání zkušeností a vzdělání.

„Velké pozornosti se těšily pokusy s tekutým dusíkem, podtlakem a přetlakem, magnety, elektřinou, mrazem či ohněm. Oblíbené bylo také šifrování či origami, práce s fotoaparátem a 3D tiskárnou. Zájem vzbudily i aktivity kateder hudební kultury, německého jazyka a pedagogiky,“ představil náplň Dětské univerzity její garant, Josef Kepka.

Na slavnostní promoci absolvovalo Dětskou univerzitu 43 studentů. Ve čtvrtek 11. února jim předal diplomy rektor Miroslav Holeček a děkan Fakulty pedagogické Miroslav Randa.

Prohlédněte si tiskovou zprávu a fotografie ze slavnostní promoce!

iko-2

Stát se učitelem a zasvětit svůj život práci s dětmi, to je velmi náročné, ale zároveň krásné povolání. Prohlédněte si možnosti studia na Fakultě pedagogické, třeba zde najdete obor ideální právě pro vás.