Exkurze v RTI, výzkumném centru Fakulty strojní

Stručná anotace:

Část 1: video a slide-show

Poutavou formou budou představeny výzkumné programy, laboratoře a aktivity Regionálního technologického institutu, výzkumného centra Fakulty strojní ZČU v Plzni.

Část 2: exkurze ve vybraných laboratořích RTI

Laboratoř pro virtuální prototyping (konstruování prototypů a simulace procesů a technologií)

Laboratoř technologického plánová výroby (ergonomické studie, využití virtuální reality)

Laboratoř experimentálního obrábění (3D tisk speciálních komponent z kovových materiálů)

Laboratoř experimentálního tváření a technologie obrábění (ukázky možností tváření a obrábění)

Plán navštívených laboratoří lze dle dohody upravit/rozšířit.

Doba trvání: 2 výukové hodiny včetně 15 minutové přestávky

Cílová skupina: studenti technicky zaměřených gymnázií a středních průmyslových škol

Počet účastníků: max. 15 studentů v jedné skupině / max. 2 skupiny souběžně

Termín realizace: Při včasném oznámení (min. 1 týden předem) lze realizovat kterýkoliv den v týdnu.

Lektoři: vedoucí / zástupci vedoucího příslušných laboratoří

Místo realizace: Regionální technologický institut, výzkumné centrum Fakulty strojní