Dětská univerzita 2016

… aneb čím dříve, tím lépe, avšak začít je možné vždycky.

Pedagogická fakulta ZČU v Plzni připravila pro všechny zvídavé děti z 1. i 2. stupně základní školy unikátní projekt Dětská univerzita. V průběhu celého semestru mají děti možnost pravidelně docházet na univerzitní půdu a pod vedením zkušených pedagogů rozšiřovat své znalosti a dovednosti z široké škály nabízených oborů. Pro účastníky je to jedinečná šance bádat ve volném čase o tématech, která je zajímají a na které při běžné výuce ve škole často nebývá dostatek času. Jak to na dětské univerzitě probíhá se můžete dozvědět v reportáži ČRo Plzeň.

Máte-li tedy dceru, syna, bratra, sestru či někoho známého v tomto věku, neváhejte a pozorněte je na nabídku Dětské univerzity. Informace o kurzech naleznete na deti.zcu.cz.

A co mohou děti na Dětské univerzitě studovat? Nabídka kurzů je opravdu bohatá. Některé bude zajímat, jak se dobře starat o finance, jiné nalákají efektní chemické pokusy. Umělecky zaměření si mohou vybrat ze široké škály kurzů kreativní fotografie, zpěvu, hry na hudební nástroje i rozmanitých výtvarných technik. Na své si přijdou i milovníci cizích jazyků. Ti, kteří chtějí pochopit, proč a jak funguje svět kolem nás, by neměli chybět na některém kurzu z fyziky nebo přírodovědy. A opomenuti nebyli ani nadšenci do techniky, pro něž je připraveno třeba 3D modelování nebo ruční a strojní obrábění materiálu.

Odměnou za absolvovaný kurz bude účastníkům nejen dobrý pocit, že se něco nového naučili, ale i diplom, který dostanou při slavnostní promoci. A my doufáme, že se za pár let na fakultu vrátí v roli skutečných studentů!

 


iko-2Zaujal vás projekt Dětské univerzity? Tak nezbývá než navštívit web deti.zcu.cz a přihlásit se.

Už jsi spíše ve věku, kdy přemýšlíš o skutečných univerzitních studiích? Tak navštiv Fakultu pedagogickou ZČU na Dnech otevřených dveří a vyber si některý
z nabízených studijních oborů.