25 let ZČU

Západočeská univerzita je tady již 25 let! To je skutečně dlouhá doba. Univerzita byla založena roku 1991. Jaké další významné události se toho roku udály? S nahlédnutím do historie nám může pomoci Wikipedia. Podívej se do historie.

Historii vzniku univerzity ale nechme ale stranou a navštivme samotné budovy ZČU, konkrétně laboratoře, v nichž plzeňští vědci bádali a bádají. Jak se vyvíjela technika potřebná k výzkumu? Podívejte se, jak se za uplynulých 25 let proměnily velké sálové počítače v miniaturní přístroje, které se vejdou do pouhé dlaně.

Říkáte si, co asi stálo na místě univerzitní budovy na Borech? Čtvrtstoletí do minulosti se bohužel na fotomapách nedostaneme, od roku 2003 už je to ale díky novým technologiím možné. Klikni na mapy.cz a pak zvol leteckou mapu z roku 2003. Znáš službu panorama či Street View? Díky nim můžeš nahlédnout téměř kamkoliv na světě, v blízkých letech bude dokonce možné nahlédnout na mapách i do historie, a virtuálně se tak třeba procházet ve tvém městě před 20 lety.

  • Co zajímavé bylo v roce 2003 v univerzitním areálu?
  • Kolik asi vážil uvedený sálový počítač v galerii?

iko-2Zapoj se do historie univerzity a přijď k nám studovat. Na výběr je mnoho oborů z 9 fakult. A to už je z čeho vybírat!