Aktivity s BeeBotem

Znáte Bee-Bota?

Bee-Bot neboli robotická včelka se v poslední době těší velkému zájmu ze strany učitelů i dětí. Na první pohled vypadá jako roztomilá hračka, ale ve skutečnosti jde o výbornou pomůcku pro praktickou výuku základů programování u dětí předškolního a mladšího školního věku. Včelku lze jednoduše programovat prostřednictvím tlačítek umístěných na zádech robota. Na základě toho, kolikrát dítě zmáčkne tlačítko vpřed, vzad, vpravo či vlevo, se včelka pohybuje po ploše. A protože jsou její pohyby velmi přesné, lze ji využívat k nejrůznějším hravým aktivitám.

Například skloubit programování s historií nebo s enviromentální výchovou, podobně jako jsme to udělali my. Stačí vzít podložku, vložit do ní dvojice obrázků, a pak už jen nechat děti, aby včelku naprogramovaly tak, že svým pohybem spojí obrázky a informace, které k sobě patří. A máme to: Programování, hra a upevňování znalostí v jedné aktivitě. A co je na tom nejlepší? Děti to baví.

Pokud by se vám naše materiály líbily a chtěli byste je použít ve výuce nebo třeba ve volnočasovém kroužku, neváhejte a jednoduše si je stáhněte. Vše najdete pod odkazy níže, a to zdarma. Přejeme vám příjemnou zábavu!