Historie počítačů – výstava

Od vzniku prvních osobních počítačů uplynulo mnoho let. I ty nejpokročilejší přístroje své doby by nám dnes ale rozhodně nestačily. Pojďme si udělat malý výlet do (nepříliš vzdálené!) minulosti a poznejme, jak vypadaly tehdejší výdobytky moderní techniky.

486ntb

Vzpomeňme nejprve notebook LEO 486 DX4 z roku 1995. V porovnání s dnešními standardy je výkon tohoto počítače s 100Mhz procesorem a 1 MB Video pamětí směšný, nemluvě o monochromatickém displeji. Přesto tento 22 let starý stroj stále běží, navíc bez vadných clusterů na pevném disku. To je v porovnání s dnešními telefony i počítači, které vydrží nanejvýš několik let, skutečně unikátní!

Nelze také opomenout instalaci MS-DOS z disket.

Nebo o ještě něco starší diskety a RAM paměti.

ram-disketa

Pokud byste si chtěli v tomto “retro” výletu pokračovat, navštivte výstavu Století informace – počítačový svět na ČVUT FEL v Praze, která byla pro velký zájem prodloužena. Výstava potrvá až do 30. června 2017. Více informací naleznete zde.

iko-2Pokud vás počítače zajímají, nemusíte jezdit až do Prahy. Zkuste studium na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni! Podívejte se, jaké možnosti studia vám fakulta nabízí.