Letní speciál 2: Prázdninové školy

Prázdniny se kvapem blíží a každý školák i student je už určitě hlavou někde u moře nebo na horách. Čas volna je ale možné využít i k získávání nových vědomostí na letních školách ZČU. Nabídka je pestrá – každý si může vybrat, co je mu blízké. O nudu tu určitě nezavadíte!
PS: Příliš neotálejte, většinou zbývá posledních pár dní k podání přihlášek.

Nabídka letních škol na ZČU v roce 2017:

TyLIDi – Týden letní informatiky pro dívky
Kdo tvrdí, že informatika je vhodná jen pro kluky, se hluboce mýlí. Studentky druhých a třetích ročníků SŠ mohou přemýšlet o svém uplatnění v oboru IT během srpnové letní školy. Čeká je tvorba 3D modelů nebo seznámení s technikami zobrazování scén ve virtuální realitě.
Pořadatel: Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd ZČU
Termín: 7.–11. 8. 2017

Campo Arduino – kybernetika hrou
Studenti SŠ a žáci 2. stupně ZŠ se zalíbením v kybernetice si během soustředění sestaví vlastního robota a naučí se ho programovat. Zvládne robot projet bludištěm? Vyhne se překážce? Záleží na šikovnosti účastníků! V průběhu týdne nebude nouze ani o soutěže o ceny.
Pořadatel: Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd ZČU
Termín: 14.–18. 8. 2017
Web akce

Letní škola virtuální reality – vytvoř vlastní hru
Zvídaví studenti středních škol si vyzkouší tvorbu jednoduché 3D hry – včetně vlastních modelů (domy, stromy), pohybujících se objektů, vody atd. Seznámí se s možnostmi 3D zobrazení, se speciálními haptickými ovladači a s náhlavním displejem Oculus Rift.
Pořadatel: Katedra průmyslového inženýrství a managementu
Termín: 10.–12. 7. 2017
Uzávěrka přihlášek: průběžně (do obsazení kapacit)

Homo Economicus – zábavná čísla
Kdo si myslí, že za pojmem ekonomika se skrývají jen nudná čísla, ten je na omylu. Účastníci letní ekonomické školy se dozví, co např. znamenají pojmy „náklady ošoupaných podrážek“ nebo „bídní psi„“. Workshopy, hry, přednášky a exkurze zaručí pestrý a atraktivní program.
Pořadatel: Fakulta ekonomická ZČU
Termín: 10.–14. 7. 2017

JuniorFEL – elektrotechnika v praxi
Pro mladé fanoušky elektrotechniky a elektroniky připravila ZČU již pojedenácté nabitou letní školu, během které čeká účastníky mmj. programování robota nebo tvoření elektrického obvodu.
Pořadatel: Fakulta elektrotechnická ZČU
Termín: 28. 8. – 1. 9. 2017
Web akce

Mezinárodní letní jazyková škola – tři týdny učení i zábavy
Zájemci (již od 6 let) se mohou díky zkušeným lektorům zdokonalit v několika světových jazycích. K tomu je čeká plno zábavy a navazování nových přátelství. Děti od 7 do 11 let mohou navíc využít dětský jazykový kurz na zámku v Nečtinech.
Pořadatel: Ústav jazykové přípravy ZČU
Termín: 10.–28. 7. 2017
Web akce

Letní škola pro uchazeče a studenty se specifickými potřebami
Ušito na míru studentům se specifickými potřebami! Stávající i nově přijatí studenti se zdokonalí v angličtině či češtině, bude jim nabídnuta pomoc při zpracování kvalifikačních prací aj.
Pořadatel: Informační a poradenské centrum ZČU
Termín: 11.–15. 9. 2017
Uzávěrka přihlášek: 31. 8. 2017
Web akce

Artcamp – popusťte uzdu své fantazii
Čtyřicet uměleckých kurzů – to je nabídka, ze které až oči přechází. A taky jedinečná možnost prohloubit své dovednosti nebo se připravit na studium na vysoké umělecké škole. Krom pedagogů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se studentů ujmou i hosté z Íránu, Japonska či Kanady.
Termín: 10.–28. 7. 2017