Festival arabské kultury

O arabském světě slýcháme v posledních letech velmi často, většinou ovšem bohužel v negativním kontextu. Arabové ale nejsou jen džihádisté, teroristé nebo stoupenci Islámského státu, jak je vlivem médií mnoho lidí vnímá. Arabský svět, kterým se rozumí státy Blízkého východu, Arabského poloostrova a severní Afriky obývané převážně arabským obyvatelstvem, má pestrou kulturu a daleko sahající historii.

Jaké jsou jejich podoby i chutě můžete zjistit již na sedmém ročníku Arabfestu, který pořádají studenti a studentky Fakulty blízkovýchodních studií FF ZČU. Ve dnech 22. 3. – 1. 4. 2017 pro vás připravili přednášky, koncerty, ochutnávky i promítání, která představí z mnoha úhlů bohatou kulturu arabského světa.

Tak přijďte narušit své negativní předsudky, proniknout do hloubky současných problémů arabského světa, ale i objevit netušené podoby této nám geograficky sice blízké, ale často tajemstvím (nebo neznalostí) obestřené části planety. Kompletní program Arabfestu naleznete na webových stránkách a aktuální informace na facebooku festivalu.


iko-2Zajímá vás nejen arabský svět, ale historie a kultura celého Blízkého východu? Tak to jsou přímo pro vás stvořena studia na Katedře blízkovýchodních studií na Filozofické fakultě ZČU.

Pro studenty posledního ročníku SŠ, kteří ještě váhají o svém dalším studiu, máme dobrou zprávu – FF ZČU přijímá přihlášky ke studiudo 31. března 2017. Tak se dlouho nerozmýšlejte!