Atraktivní chemické experimenty – podruhé

O tom, že je chemie skutečně zajímavý a neprávem opomíjený předmět, se přesvědčilo 31 studentů z SPŠS a SOŠ prof. Švejcara v Plzni díky katedře chemie Pedagogické fakulty ZČU, která již podruhé připravila zábavný a zároveň naučný program pro studenty středních škol.

I tentokrát bylo k vidění mnoho zajímavých pokusů jako semafor, tříbarevný inkoust, oscilační reakce, chemické hodiny či řetěz barev.

Pro začátek se studenti trochu seznámili s teorií.zajimavachemie11-01

Po nabytí znalostí se pustili do vlastních pokusů. Vyzkoušeli si faraonova hada, sopku, ohnivou kouli, hořící bankovku nebo létající plechovku.

zajimavachemie11-02

I vy byste chtěli vědět, jak tyto a další chemické experimenty fungují? Podívejte se na web projektu Pedagogické fakulty ZČU Enviroexperiment. Už jste třeba slyšeli o chemických hodinách?

A chcete-li vidět pokusy na vlastní oči, ale nemáte možnost shlédnout je naživo, využijte internetu a podívejte se třeba na faraonova hada na Youtube.


iko-2Pokud tě experimenty zaujaly a chceš vědět víc, možná je načase uvažovat o studiu na Pedagogické fakultě ZČU na katedře chemie. Pokud se ještě rozmýšlíš, navštiv nás na Dnech otevřených dveří nebo příští rok v září na Dnech vědy a techniky, kde některé z pokusů můžeš vidět.