Zlepši si AJ – Kam se ukládaly první digitální fotografie

Že je učení cizích jazyků jen nudné biflování nových slovíček nebo gramatických pravidel? To už dávno není pravda! Dnes existuje mnoho možností, jak si zábavně zlepšit znalosti cizích jazyků a to třeba i z pohodlí domova.

Stačí jen mít trochu motivace, najít si volnou chvilku a především zajímavé téma. A právě s tím posledním vám v tomto příspěvku pomůžeme. Co se třeba dozvědět něco nového a překvapujícího o věcech, které nás běžně obklopují a o nichž ani netušíme, že v sobě skrývají pozoruhodné příběhy?

Jedním z fenoménů dnešní doby je neustálé zachycování a sdílení toho, co děláme. S našimi chytrými telefony “cvakáme” fotky na každém kroku: fotíme, co jsme měli k obědu, co jsme si zrovna koupili nebo jaký radostný výraz při té koupi máme. Jak se ale fotilo dříve? Pamatujete si ještě analogové fotoaparáty na film? Dokážete si představit, že fotíte selfíčka s prvním digitálním fotoaparátem, který vážil 3,6 kg? Více o tom, jak se vyvíjela fotografie až do dnešních dnů, se dozvíte v následujícím videu.

Při sledování si zkuste zapamatovat důležité informace a v kvízu si pak ověříte, zda jste dobře rozuměli. Stačí vám na to chvilka, video trvá necelé 3,5 minuty.

Inventor Portrait from David Friedman.

 

Zlepši si AJ - Kam se ukládají fotky

Shlédl/a jsi video? Zajímavé, jak se začínalo s fotoaparáty, že? Tak se pusť do kvízu!

iko-2Nejste spokojení se svými výsledky v kvízu? Nezoufejte, v Ústavu jazykové přípravy na ZČU jsou připraveni vám s angličtinou i dalšími cizími jazyky pomoci.