Letní speciál 1: kouzelník Snapseed

Prázdniny se blíží a s nimi i spousty zážitků, na které budeme chtít dlouho vzpomínat. Nositelem našich vzpomínek jsou často fotografie, které si sami s přáteli pořídíme. Bojíte se, že nejste dost dobří fotografové? Že vašim „obrázkům“ stále něco chybí? Seznamte se s aplikací Snapseed, která z vás během chvilky udělá kouzelníka.

Snapseed je aplikace pro úpravu digitálních fotografií, kterou vytvořila společnost Google. Jedná se o jednu z nejlepších mobilních aplikací na trhu pro úpravu fotografií. Lze použít mnoho nástrojů, díky kterým fotografii můžeme vylepšit. A zvládne to opravdu každý!

Jeden z velmi povedených nástrojů se jmenuje „doladění“. Díky němu upravíme jas, kontrast, sytost, atmosféru, světlo, stín nebo teplotu barev.

Před úpravou

IMG_4198

Po úpravěIMG_9072

Takto můžeme upravovat naše fotografie rychle pár doteky na mobil nebo tablet. A bez znalosti složitých profesionálních programů.

Další velmi užitečný nástroj je „text“, který slouží k přidání popisku či komentáře přímo do naší fotografie. Aplikace Snapseed nabízí spousty šablon, které mají předem dané pozice písma.

Takto třeba může vypadat úvodní snímek do vašeho videa z dovolené.

1_IMG_9071 IMG_9071Po prozkoumání aplikace Snapseed, jsme schopni upravit fotografii do pár minut. Nainstalujte si aplikaci ještě před odjezdem na tábor nebo dovolenou. Vašim fotkám pak můžete dodat ten správný lesk!

Kvíz - poznáte úpravu fotografie?

Pojďte si vyzkoušet své znalosti o úpravách digitálních fotografií.