Kvíz: Fyzika kolem nás

Fyzika není jen o složitých rovnicích a teoretických konceptech. Je to věda, která je neustále kolem nás a formuje naše každodenní zážitky. Víte například, co stojí za tím, že můžeme vidět duhu na obloze po dešti? Pojďte si to ověřit.

Připravili jsme pro vás kvíz, který vás provede několika zajímavými a často přehlíženými aspekty fyziky v běžném životě. Některé otázky vám budou dobře známé, některé vás možná trochu překvapí. Pokud nebudete znát odpověď, nevadí! U každé otázky najdete stručné vysvětlení, díky kterému můžete pochopit jevy kolem nás. A to nejlepší na tom je, že si zlepšíte své znalosti fyziky z pohodlí vašeho domova!

Tak pojďme společně prozkoumat, jak fascinující může být fyzika, když se na ni podíváme trochu jinýma očima. Připravte se, otevřete svou mysl a pusťte se do fyziky, která vlastně není tak složitá, jak se může zdát!

Fyzika kolem nás

Jste připraveni na propojení znalostí z fyziky s reálným světem?


Pojďte se zabývat fascinující fyzikou! Přihlaste se ke studiu fyziky na oddělení fyziky pod Katedrou matematiky, fyziky a technické výchovy na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity v Plzni nebo zvolte studium fyziky na Fakultě aplikovaných věd.

Foto: úvodní obrázek vygenerován AI.

Fyzika není úplně pro vás? A co biologie? Možná vás bude zajímat článek o tom, k čemu jsou netopýrům oči.