Programování hrou

Chcete se zlepšit v programování, ale nebaví vás načítat nové informace v knihách? Nechcete zkoušet programovat typické “Hello World”? Tak vyzkoušejte programování formou hry!

Programování hrou nabízí Code Combat. Jak to celé funguje?
Nejprve si zvolíte svého hrdinu a programovací jazyk: Python, JavaScript, CoffeeScript nebo Lua. Pokud jste v žádném jazyce nepracovali, doporučujeme ponechat základní Python. Tento jazyk je opravdu velmi užitečný a žádaný.

Přesvědčte se sami, zkuste například zadat do pracovního portálu jobs.cz klíčové slovo “Python”. My jsme dnes našli 185 pracovních nabídek v celé ČR. S tímto jazykem se tedy rozhodně neztratíte!

Protože se nejedná o obyčejnou hru, pro pohyb v hracím poli vám nestačí pouze pohyb šipkami nebo myší, ale dáváte svému hrdinovi příkazy v programovacím jazyce.

Ve hře postupujete po jednotlivých krocích a v každém plníte programovací úkol. Za nasbírané “body” si můžete nakoupit další výzbroj.

Každý úkol je jasně vysvětlen a vždy vás seznámí s novým příkazem.

A takto už vypadá hra: vlevo vidíte svého hrdinu, vpravo na obrázku zadáváte programovací kód podle zadaného úkolu (obrázek výše). Jakmile máte hotovo, můžete kód spustit a váš hrdina začne útok.

A nakonec dobrá zpráva pro ty z vás, kteří se moc nekamarádí s angličtinou – jak vidíte, celé menu i hra jsou česky.


iko-2Baví vás informatika a přemýšlíte, že byste ji studovali na vysoké škole? Podívejte se, jaké možnosti studia vám nabízí Katedra informatiky a výpočetní techniky (KIV) Fakulty aplikovaných věd ZČU nebo Katedra výpočetní a didaktické techniky (KVD) Fakulty pedagogické.