Vyzkoušejte virtuální teleport

Google Cardboard jsou levné papírové brýle, od kterých byste jistě na první pohled nečekali žádné zázraky. Přesto doslova zázračné jsou, protože se díky nim můžete ve chvilce přenést kamkoli na světě a nemusíte ani otáčet kouzelným prstenem.
cardoardcardboard2

 

 

Do aplikace Google Street View zadejte název místa na světě, kam se chcete podívat, a pak se přepněte na zobrazení pro Google Cardboard. V brýlích se pak můžete rozhlédnout kolem dokola na místě, které jste si zvolili.

Studenti z katedry výpočetní a didaktické techniky Fakulty pedagogické Matěj Sudek a Adam Vácha vymysleli tři způsoby, jak si teleport užít se spolužáky při virtuálních cestách po planetě Zemi a hádání, kde jsme se to vlastně ocitli.

Místo na Zemi, kam se podíváte, vybere učitel nebo jeden z vás a pak můžete postupovat jednou z následujících možností:

1. Hledáme všichni společně
Každý člen vaší skupiny si postupně vezme Google Cardboard a prohlédne si lokaci. Mezitím ostatní členové, kteří si danou lokaci už prohlédli, se společně pokusí dle získaných informací přijít na to, kde se nacházejí. Postačí napsat jméno státu, ale pokud i přesto nebudete vědět, napište alespoň světadíl. Google Cardboard si můžete volně půjčovat mezi sebou.
2. Dívá se každý sám
Každý člen vaší skupiny si postupně vezme Google Cardboard a prohlédne si lokaci. Mezitím ostatní členové, kteří si danou lokaci už prohlédli, se každý sám za sebe pokusí přijít na to, kde se nachází a napíšou svůj odhad. Pokud neznáte přesné jméno tohoto místa, napište alespoň stát. Neprozrazujte ostatním, co jste viděli, pouze napište svůj tip.
3. Dívá se jeden, ostatní hledají
Pouze jeden ze členů vaší skupiny si vezme Google Cardboard a prohlédne si lokaci. Ostatním členům se pak pokusí danou lokaci co nejlépe popsat. Ostatní se budou snažit dle jeho popisu odhadnout známou lokalitu. Pokud člen, který Google Cardboard sám pozná místo, kde se nachází, nebude jej týmu přímo prozrazovat, bude jim pouze sdělovat rady.

 

iko-2


Využitím moderních technologií ve vzdělávání se zabývají vědci a studenti katedry výpočetní a didaktické techniky Fakulty pedagogické. Podívej se na informace o studiu.